Ogłoszenia Płock na Ploczak.pl > Wiadomości > Smog w Polsce jak palenie papierosów. Zobacz, gdzie spalasz paczkę papierosów... oddychając.

Smog w Polsce jak palenie papierosów. Zobacz, gdzie spalasz paczkę papierosów... oddychając.Polskie miasta należą do jednych z najbardziej zanieczyszczonych w Europie. Najgorzej jest z benzo(a)pirenem (B[a]P), który jest jedną z najgroźniejszych substancji rakotwórczych. Zawierają go także papierosy, dlatego można porównać oddychanie zanieczyszczonym powietrzem do palenia. By lepiej to zobrazować, Omni Calculator, start up z Krakowa, stworzył kalkulator smogowy, w którym możemy przeliczyć, ile papierosów dziennie wypalamy, oddychając powietrzem w danej miejscowości.

W wyliczeniach pod uwagę wzięto średnią ilość powietrza wdychanego przez dorosłego człowieka na godzinę, średnie roczne stężenie benzo(a)pirenu zarejestrowane poza budynkami oraz zawartość B[a]P w jednym papierosie. Wyniki są zatrważające! Zobacz, gdzie jest najgorzej! Tam mieszkańcy wypalają w godzinę paczkę papierosów... tylko oddychając.

Przeczytaj więcej: http://plock.naszemiasto.pl/artykul/smog-w-polsce-jak-palenie-papierosow-zobacz-gdzie-spalasz,4881604,gal,t,id,tm.html