Ogłoszenia Płock na Ploczak.pl > Wiadomości

Wiadomości z Twojego miasta Płock i okolic!

Polskie miasta żegnają Pawła Adamowicza – ramię w ramię z Gdańskiem!

2019-01-19 18:59:00

Miasta w całej Polsce żegnają Pawła Adamowicza. O godz. 12 rozbrzmiały syreny alarmowe. Autobusy jeżdżą przystrojone kirem. W całym kraju ustawiono telebimy transmitujące na żywo uroczystości pogrzebowe Pawła Adamowicza.


„Ogłuszona i zrozpaczona Polska żegna prezydenta Gdańska”. Światowe media komentują pogrzeb Pawła Adamowicza

2019-01-19 17:18:00

Pogrzeb Pawła Adamowicza poruszył cały świat. Francuski „Le Monde” zaznaczył: „oficjalnie nie jest to pogrzeb państwowy, ale tak naprawdę to królewska ceremonia”. Niemiecki „Spiegel” podkreślił miłość gdańszczan do prezydenta: „Stali wiele godzin w kolejce, by dotrzeć do trumny i złożyć hołd Adamowiczowi”. Światowe media w szczegółach opisują uroczystości pogrzebowe Pawła Adamowicza. Wymieniają nazwiska znanych polityków, którzy przybyli pożegnać Pawła Adamowicza po raz ostatni.


Mocne apele ludzi kultury i najbliższych prezydenta Adamowicza o WOŚPIE. „Jurku, zmień swoją decyzję i graj z nami dalej!”

2019-01-18 13:27:00

Śmierć Pawła Adamowicza była prawdziwym szokiem. Po bestialskim ataku na prezydenta Gdańska Jerzy Owsiak zrezygnował z prezesury Fundacji WOŚP. To już oficjalne – na stronie WOŚP pojawił się protokół z posiedzenia zarządu potwierdzający smutne wieści. Internauci oraz ludzie kultury kierują petycję do Owsiaka. Proszą go, żeby nie rezygnował z kierowania WOŚP.


Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim 2019 i World Snow Day

2019-01-18 11:55:00

Stolice Polski są dwie, a ta zimowa zachwyca nie tylko naturalnymi walorami spod znaku górskich szczytów Tatr. Sezon zimowy w pełni, a atrakcje przygotowane przez Zakopane zapełnią kalendarz każdego entuzjasty zimowej rekreacji. Sprawdź, co się będzie działo.


Rodzice #MuremZaOwsiakiem. Wzruszające historie rodziców, którzy dziękują WOŚP. Sprzęt Orkiestry uratował ich dzieci!

2019-01-18 11:27:00

Trudna decyzja Jurka Owsiaka dotycząca rezygnacji z prezesury WOŚP zszokowała internautów. Akcja #MuremZaOwsiakiem zatacza coraz szersze kręgi. Rodzice dzieci, które zostały uratowane przez WOŚP dzielą się w internecie swoimi historiami. Chcą w ten sposób podziękować Jurkowi Owsiakowi za lata pracy i zachęcić go do powrotu.


Gesty wsparcia z całego świata po śmierci Pawła Adamowicza

2019-01-18 11:13:00

Świat poruszony jest śmiercią prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Z różnych stron spływają gesty solidarności. Obok kondolencji, wyrazów współczucia i słów otuchy, w niektórych miastach zdecydowano się na wystawienie ksiąg kondolencyjnych, nabożeństwa w intencji zmarłego, a nawet na nazwanie jednej z ulic jego imieniem.


Największe zagrożenia dla zdrowia w 2019 roku. Zobacz, co jest dla nas najgroźniejsze!

2019-01-18 08:23:00

Co jest największym zagrożeniem dla zdrowia w 2019 roku? Światowa Organizacja Zdrowia wskazała 10 takich czynników, a niektóre z nich na pewno was zaskoczą. Niestety, większość z nich dotyczy także Polski i możemy obserwować je na co dzień. Sprawdź, co najbardziej zagraża naszemu zdrowiu!


ZMIANY W PRAWIE JAZDY. Prawo jazdy 2019. Kiedy zmiany w prawie jazdy? Czy na egzaminach na prawo jazdy będzie większa zdawalność?

2019-01-17 11:40:00

Zmiany w prawie jazdy opracowane przez Ministerstwo Infrastruktury mają sprawić, że na egzaminach na prawo jazdy przestanie się opłacać oblewanie kursantów? Czy dzięki zmianom w prawie jazdy w 2019 roku wzrośnie zdawalność na egzaminach w WORD? Nowy projekt ustawowych zmian w prawie jazdy ma ukrócić precedens oblewania kursantów podczas egzaminów na prawo jazdy, ze względu na to, że to się WORDom po prostu opłaca. Kiedy możemy się spodziewać nowych wytycznych dla WORD?


Prawo jazdy 2019: ZMIANY W PRAWIE JAZDY. Kiedy wejdą w życie? Czy na egzaminach na prawo jazdy przestanie się opłacać oblewanie kursantów?

2019-01-17 07:51:00

Zmiany w prawie jazdy zostały opracowane przez Ministerstwo Infrastruktury. Czy po zmianach na egzaminach na prawo jazdy przestanie się opłacać oblewanie kursantów? Wzrośnie zdawalność na egzaminach w WORD? Nowy projekt ustawowych zmian w prawie jazdy ma ukrócić precedens oblewania kursantów podczas egzaminów na prawo jazdy, ze względu na to, że to się WORDom po prostu opłaca. Na jakim etapie są prace związane z nowym projektem zmian w prawie jazdy? Kiedy możemy się spodziewać nowych wytycznych dla WORD?


Żałoba narodowa. Po to tych tragediach ogłaszano ją w Polsce

2019-01-17 07:30:00

W Polsce od 1924 r. do 14 stycznia 2019 r. 27-krotnie ogłaszano żałobę narodową, aby w ten sposób uczcić pamięć ofiar katastrof i klęsk żywiołowych lub oddać hołd wybitnym postaciom życia publicznego, których śmierć była ciosem dla społeczeństwa. W galerii przypominamy zdarzenia z czasów III RP, po których ogłaszano żałobę narodową.